1ST CHOICE TÄISTOIT MAINTENANCE/GESTATION TÄISKASVANUD KOERTELE, kanalihaga

KÕIK TÕUD (valgusisaldus 26%, rasvasisaldus 16%)

VANUS 1 + AASTAT


 

 

Maintenance/Gestation toitu on soovitatav anda 1-aastastele ja vanematele:

  • isas- ja emaskoertele tavapärase toiduna;
  • emaskoertele tiinuse ajal (tiinuse esimesel perioodil - esimesel ja teisel kolmandikul).

 

 

 

Miks anda täiskasvanud koertele Maintenance/Gestation toitu?

Sellepärast, et see sisaldab:

  • Hea tervise jaoks olulisi täisväärtuslikke ja kergesti seeditavaid valkusid, mis sisalduvad kanalihas ning munades.
  • Energiat üle 4100 kcal/kg, et koer oleks terve ja tiinus kulgeks normaalselt. Peamine energiaallikas on kanarasv, mille säilitamiseks kasutatakse loodusliku päritoluga E-vitamiinide segu.
  • Optimaalses koguses mineraalaineid, et tiinus kulgeks normaalselt ja koera üldine terviseseisund oleks hea.
  • Rikkalikult E-vitamiini, et koera immuunsüsteem oleks tugev.
  • Tääkliiliat, mis aitab vähendada väljaheidete ebameeldivat lõhna põhjustava ammoniaagi tekkimist.

 

Tiinus

Emaskoer peab olema tiinuse ajal hästi toidetud, et tiinus kulgeks optimaalselt. Parima tulemuse saavutamiseks peab koera tervislik seisund olema väga hea juba ka enne paaritumist. Tiinuse ajal tuleks aga koera tervist ning talle antava toidu kogust eriti hoolikalt jälgida.


Tiinuse esimene periood

Tiinuse esimene periood hõlmab esimest ja teist kolmandikku tiinusajast, mis kestab umbes 63–65 päeva. Koera toiduvajaduse määravad tema füüsiline aktiivsus, tõug, kehakaal ja terviseseisund. Loode areneb sellel tiinuse perioodi umbes 20-25%.

Sellel perioodil vajab emaskoer toitmist kaks korda päevas, kusjuures väga oluline on toidu kvaliteet. Kolmandal ja neljandal tiinuse nädalal on sagedane, et koer kaotab isu ja sööb kuni kolmandiku võrra vähem. Tõenäoliselt on see tingitud embrüote kinnitumisest emaka limaskestale. Tiinuse esimesel perioodil vajab emaskoer sama palju energiat kui tavapäraselt (mitte tiinena).

 

Tiinuse teine periood

Tiinuse teine periood hõlmab viimast kolmandikku, mille kestel loode areneb 70-75%. Sellel perioodil koera Maintenance/Gestation toiduga toites tuleks hoolikalt järgida soovitatavaid toidukoguseid. Sealjuures peab arvestama, et sellel väga olulisel tiinuse perioodil vajab emaskoer ligi 30% lisaenergiat. 

Oluline on järgida soovituslikke toidukoguseid, et emaskoer ei võtaks kaalus ülemäära juurde ega kaotaks liiga palju kaalu. Nii liigne kaalutõus kui ka -kaotus on looma tervisele samavõrra kahjulikud. Kui emaskoer vajab rohkem energiat, on tiinuse neljal viimasel nädalal soovitatav teda toita Growth/Lactation toiduga. Tiinuse viimasel seitsmel kuni kümnel päeval emase kõht suureneb ja ta ei suuda vajalikku toidukogust korraga ära süüa. Seetõttu on sel ajal soovitatav koera toita neli korda päevas või nii tihti, kui ta ise soovib.        

Keskmiselt kaotavad emaskoerad poegimisel 40% tiinuse ajal lisandunud kehakaalust. Ülejäänud 60% kasutab koer ära imetamise ajal. Seetõttu langeb koera, kelle toitumine ei ole tiinuse ajal olnud piisavalt küllaldane, kehakaal tema optimaalsest kaalust allapoole, mis omakorda tingib väiksema piimatootlikkuse.

 

Hüpoglükeemia

Tiinuse kahel või kolmel viimasel nädalal võib esineda hüpoglükeemia ehk veresuhkru taseme langus alla normväärtuse. Selle üheks põhjuseks on glükoosi lähteainete ebapiisav organismile kättesaadavus. Maintenance/Gestation kuivtoit sisaldab vähemalt 20% kergesti seeditavaid süsivesikuid, et looma organism saaks vajalikul määral glükoosi. Glükoosi peamiseks allikaks on kergesti seeditavad odrakruubid.

 

Tavapärane emas- ja isaskoerte söötmine

Maintenance/Gestation kuivtoitu on igapäevase toiduna hooldusperioodil emaskoerale (pärast imetamisjärgset kehakaalu taastumist kuni järgmise paarituseni ja tiinuse esimesel perioodil) ning isaskoerale kohane anda soovituslikes kogustes. Kvaliteetne toitumine hooldusperioodil mõjutab positiivselt looma viljakust. 

Tervislik ja tasakaalustatud toitumine on eelduseks looma heale tervisele ja kehalisele üldseisundile. Heas konditsioonis koeral on hõlpsam tuvastada innaperioodi ning sigimisedukus on suurem.

 

Tervis

Maintenance/Gestation toidusse on lisatud spetsiaalseid koostisaineid, et hoida koera hea tervise juures.

 

Immuunsus

Lisatud A-, D- ja E-vitamiinide toidulisandid tugevdavad tõhusalt koera immuunsüsteemi.

 

Kergesti seeditavad valgud

Maintenance/Gestation kuivtoit sisaldab kanalihast ja munadest pärinevaid eriti hea kvaliteediga valke.

 

Lõhnakontroll

Uriini ja väljaheidete ebameeldiva lõhna vähendamiseks on toidusse lisatud kõrbetaime - tääkliilia naturaalset ekstrakti. Tääkliilia aitab vähendada halba lõhna põhjustava ammoniaagi tekkimist.

 

KOOSTISAINED

Kuivatatud kanaliha (36%), odrakruubid, kanarasv, purustatud riis, peedilõigud, veetustatud terved munad, kanamaksa hüdrolüsaat, kaaliumkloriid, sool, koliinkloriid, kaltsiumkarbonaat, kaltsiumpropionaat, raudsulfaat, tsinkoksiid, DL-α-tokoferüülatsetaat (E-vitamiin), tääkliiliaekstrakt, tiamiinmononitraat, naatriumseleniit, vasksulfaat, kaltsiumjodaat, pürodoksiinhüdrokloriid, mangaanoksiid, nikotiinhape, D-kaltsiumpantotenaat, retinüülatsetaat (A-vitamiin), kolekaltsiferool (D3-vitamiini allikas), foolhape, riboflaviin, biotiin, B12-vitamiini toidulisand, koobaltkarbonaat.

 

GARANTEERITUD ANALÜÜTILINE KOOSTIS
Valk26% minimaalselt
Rasv16% minimaalselt
Niiskus12% maksimaalselt
Kiudained2,7% maksimaalselt
Anorgaaniline aine8,5% maksimaalselt

 

KESKMINE ANALÜÜTILINE KOOSTIS
Valk26,50%
Rasv16,80%
Niiskus11%
Kiudained2,50%
Anorgaaniline aine8,00%
Kaltsium1,50%
Fosfor1,00%
Kaalium0,56%
Naatrium0,33%
Magneesium0,10%
Vitamiin A17 500 IU/kg
Vitamiin D31 700 IU/kg
Vitamiin E110 IU/kg

 

Soovitatavad päevased toidunormid (täiskasvanud koera tavapärane söötmine)

KOERA KAALSOOVITATAV PÄEVANE TOIDUKOGUS
KGGRTOPS
1,5 – 5,535 – 951/37/8
5,5 – 9,595 – 1457/8 – 1 3/8
9,5 – 15,5145 – 2101 3/8 – 2
15,5 – 22,5210 – 2752 – 2 5/8
22,5 – 33,5275 – 3702 5/8 – 3 1/2
33,5 – 45,5370 – 4703 1/2 – 4 1/2
45,5 +470 + 50 g / 5 kg4 1/2 + 1/2  / 4,5 kg

 

1 TOPS = 105 gr

ARVESTUSLIK METABOOLSE ENERGIA SISALDUS:

440 kcal / tops        

419 kcal / 100 gr

 

TOIDUGRAANULITE KIRJELDUS
KujuÜmar
VärvusPruun
Diameeter10–13 mm
 Paksus4,5–5,5 mm
Tihedus400–420 g/l